NK Radnik - NK Dobra Novigrad
Rezultat - 0:2 (0:1)
07.06.2010

Picture
06.06.2010 Nedjelja, dan kada je NK Radnik odigrao svoju posljednju utakmicu u sezoni 2009/2010, vrijeme je bilo lijepo bez oblaka, mrvicu visoka temperatura oko 29 stupnjeva celzijevih, skupio se poveći broj gledatelja te suci iz zagrebčke regije koji su vodili ovu utakmicu.

Sastav je bio posložen u datom trenutku kao najbolji mogući izuzev što na ovoj utakmici nisu prisustvovali Vrban, Ravbar i Malobabić te se tako startalo bez njih. Trener Arnold Blauhorn je složio sljedeći već donekle poznati sastav Pratnemer na vratima, lijevo Stilinović, desno Ferenčak, Gačeša i Schmitz zadnji, defenzivni vezni Bekan i Dizdar, ofenzivni vezni Lugar, Turkalj i u vrhu navale Pekić i Benić. Utakmica je krenula dosta uspavanog ritma, vjerojatno zbog temperature no i u toj uspavanoj fazi bilo je stvoreno puno prilika i s jedne i s druge strane, no kao i obićno nedolazak igrača na treninga rezultiralo je slabim završnim passom te udarcima po vratima. U lijepim prilikama su se našli Benić čiji udarac vratar jedva uspijeva za malo dodirnuti i loptu skrenuti u gol aut, zatim Pekić,čak ni Lugarova dva probijanja po strani sa centaršutom nisu uspjela biti iskorištena, udarci glavom Dizdara i Gačešem no eto ni jedna lopta ne uspiejva biti upućena iza vratarevih leđa čak ni na njegovu pogrešku fortuna nije popratila Benića gdje je vratar neoprezno ispucao loptu i pogodio Benića no lopta se ni ovaj put nije odbila u gostujuću mrežu. I uslijed svih poluprilika i prilika gosti uspješno svoju prvu kvalitetnu priliku koriste i dovode rezultat u svoju korist 0:1.Tokom prvog dijela je poništen zgoditak Lugaru koji sa 5 metara petom zabija gol, ali prema pomoćenom sudcu nalazio se u nedozvoljenoj poziciji za postizanje pogotka. Pred sam kraj poluvremena isključen je igrač gostujuće momčadi koji zarađuje drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja i biva isključen iz daljnjeg tijeka igre. U drugo poluvreme se ulazi sa igračem više i opet se nizaju poluprilike no povratne lopte Pekića i Benića ne uspijevaju biti iskorištene, i onda je uslijedila mala kriza gdje Gačeša u nepunih 10 minuta uspijeva napraviti dva prekršaja i zaraditi isključenje iz ove utakmice, snage su poravnate na terenu no gosti još uvijek imaju gol prednosti, u jednoj od prilika Lugar predivnom prizemnom loptom između obrane upošljava Ferenčaka koji iz drugog plana utrčava i izlazi sam pred vratara no ni njegov udarac ne završava u golu, Benić se okušava sa dva udarca no sve pored vratiju prolazi, Lugar biva dva puta blokiran u udaracu sa 18 metara, Stilinović iz slobodnjaka pogađa prečku, i u 94 minuti nakon kornera momčad NK Dobra Novigrad uspijeva proslijediti loptu svojem napadaču koji se spušta sa centra pred vratara i udarcem sa 16 metara pogađa suprotni kut vratara i sa zviždukom suca povećava vodstvo na 0:2 i radosno odlazi u svlačionicu.

ČINJENICA:
Za NK Radnik ova sezona je završila s dosta događanja unutar kluba, nezadovoljavajuće 11 mjesto 2.ŽNL.
Slabim odazivom na treninge i pojačanom nervozom među igračima u samim utakmicama zbog pomanjkanja snage te ujedno pehovima koji već vjerovali ili ne 2 sezone prate klub u postizanjima i načinu primanja golova.

Sastav:
Pratnemer, Ferenčak, Gačeša, Schmitz, Stilinović, Bekan, Dizdar (70 Ljatifaj), Turkalj, Lugar , Pekić, Benić