NK Mladost ZO - NK Radnik
Rezultat - 4:0 (2:0)
10.05.2010

Picture
Još jedna utakmica i borba za bodove, nedjelja 09.05.2010 i 17:00, trener A.Blauhorn i nije imao na raspolaganju previše igrača za sastav tek 11 srčanih koji su se pojavili na okupljanju i koju su krenuli na teško gostovanje u Ogulinsko Zagorje. Put i saznanje na kakvo gostovanje se ide nije demoraliziralo momčad, ali sve naknadno dogođeno je u najmanju ruku sramota. Gađanje kamenjem, pravda od strane domaćih igrača u oblicima da su šamarali gostujuće igrače, lupali ih nogom u guzici, udarali glavom i sve to NAKON sudačkog zvižduka poštovanog glavnog suca Gorana Kukića, koji je kao i nekadašnji igrač sam iskusio što znaći igrati u ogulinskom zagorju i kako je to kada sudac ne štiti igrače i da nije imao sluha za sve što se događalo na terenu je sramota.

Utakmica je započela vremenski točno, vrijeme sunčano, ugodnih 20 stupnjeva, s povremenim oblakom i nekim stinim naletom vjetra, teren obzirom na prijašnje godine u jako dobrom izdanju. U sastavu su bili nakon punih 7 mjeseci ne branjenja  golman Radivojevic, i ozlijeđeni Vrban koji se odazvao na poziv da nas na ovo gostovanje ide samo 10, zbog "mnogobrojnih ozljeda". Tako je sastav krenuo u utakmicu sa golmanom Radivojevićem, centralnim stoperima Gačeša i Schmitz, lijevi bočni DIzdar, desni Ferenčak, defenzivni vezni desni Vrban, lijevi Malobabić, ofenzivni vezni lijevi Stilinović, desni Lugar, te u vrhu napada Benić i Ravbar. Utakmica je krenula te  je bilo viđeno da su momčadi u egalu, prvih 10 minuta igre je bilo potpuno ravnopravno bez izglednih prilika te ispitivanja protivnika i s jedne i s druge strane, da bi se kao opet nekom višom silom dogodio po neznani koji put i u sasvim bezazlenoj situaciji peh, loša karma ili kako god ju mi nazvali.....lopta biva upućena u 16-ac gostujuće momčadi i nakon kratkog izbijanja (odbijanja) dolazi do napadača koji sa 10 metara izlazi ispred Radivojevića i posprema loptu u mrežu. Rezultat je 1:0. Nakon pogotka momčad NK Radnik stvara suvisle akcije te tako u jednu od njih dolazi Stilinović nakon što je Lugar povukao loptu preko sredine igrališta i uposlio ga na lijevoj strani, te sam izbija pred golmana, pokušava gađati daljni kut no zbog sporije reakcije stiže ga obrambeni igrač i blokira udarac, 2 minute kasnije Stilinović sam odličnim prolaskom kroz sredinu dolazi do zadnje linije no korak previše i ne uspijeva uputiti udarac i opet biva blokiran, u 3 navrata Benić na odigravanje Lugara i Ravbar Sandija, prolazi po lijevoj strani, ulazi u 16-ac, vraća povratne lopte ne koje je nažalost Ravbar prekratak, a za novu informaciju nitko drugi se nije priključio u tim akcijama i lopta bi prošetala po gol liniji bez mogućnosti da ju netko pospremi u mrežu. U prvom poluvremenu je zaiskrilo početnim sukobom broja 11 momčadi NK Mladost ZO i Lugara, na način da je Lugar nakon dosuđenog zaleđa stao pred loptu i čekao znak sudca da ga udalji od lopte na što domaća 11-ica udara šamar Lugaru i nasrće na njega u nakani za dodatnim udarcem, gospodin Goran Kukić to sankcionira sa dva žuta kartona. Nervoza je kulminirala sa jačim startevima domaćih igrača i negodovanjima na suđene prekršaje, te se kriterij suđenja pod pritiskom igrača, trenera i grupe ljudi okrenuo protiv gostujuće momčadi, te svaki duel, bodycheck ili uzimanja lopte, pa vjerovaili ili ne čistog stajanja između dva igrača biva suđen i dosuđen u korist NK Mladost ZO. Mnogobrojni startevi "dnom kopačke" ili klasično zvanim "đonom" ne predstavljaju nikakvu neregularnu igru te takvih situacija biva nebrojeno mnogo, a 11 igrača bez zamijene NK Radnik na sve to može samo promatrati što se događa.NK Radnik je izveo u prvom poluvremenu i dva kornera, no to je bilo sve od tih kornera. Pred sam kraj poluvremena utakmice dosuđen je indirektni udarac na desnoj strani momčadi NK Radnik, igrač oštrom loptom gađa daljni kut golmana, Radivojević kratko odbija loptu koja dolazi potpuno samome i nečuvanom igraču NK Mladost ZO koji loptu glavom posprema u prazan gol, naklon koji je i postigao pogodak, ali se i zahvalio tako predivnoj prilici. Minuta je 43. i rezlutat je 2:0. Momčad NK Radnik ostaje na klupi na terenu za daljnje dogovore, no eto bivaju poklonjeni umjesto pljeskom, ili čak u tome trenutku više željenim zvižducima i negodovanjima, hrpom kamenja kojim su ih gađali mlađi naraštaji sve do trenutka dok na to nije reagirao trener domaće momčadi NK Mladosti ZO, koji je sudeći po činjenici da nije bio na klupi i vodio momčad već doslovno šetao cijelu utakmicu po krovištu klupe, u jednom od prethodnih susreta vjerojatno bio isključen. U drugo poluvreme se ulazi motivirano, bez obzira na saznanje kuda ovaj tijek utakmice ide, rezultat i na činjenično stanje u kojem sastavu i koliko nas ima. Te tako momčad NK radnik opet stvara par prilika. Ravbar iz slobodnjaka pogađa Dizdara koji koljenom upućuje udarac, golman brani, Gačeša iz više navrata šalje duge lopte prema Beniću i Ravbaru koju su za mrvicu prekratki, očito jedan mali preokret u igri nije odgovarao domaćoj momčadi i uslijedili su još grublji startevi, Lugar u prolasku biva s leđa na sredini terena "pokošen" od ni više ni manje nego dvojice igrača ulaskom od obojice đonom u stajnu nogu, Malobabić dobiva u više navrata udarce koljenom, Ravbar dobiva udarac nogom u glavu, da posebice ne nabrajam sve udaraca i tko ih je dobio no nažalost ništa od toga nije bilo sankcionirano, ako bi uopće bilo dosuđeno kao prekršaj. Do kulminacije živčanosti i to ni manje ni više nego domaće momčadi je došlo u 50 minuti nakon dosuđenog prekršaja domaće momčadi, revoltiran dosudom drugi igrača sasvim bezobrazno i pokvareno sa leđa udara Gačešu koji je išao po loptu tzv. "vritnjakom" dakle udarac kopačkom u guzicu, Goran Kukić poseže za kartonom i sankcija je udaljavanje sa igrališta, netom zatim nakon nepune 2 minute, Lugar dobiva loptu na lijevoj strani, pod pritiskom publike dosuđuje se aut lopta, igrač NK Mladost ZO dotrčava i doslovno baca Lugara prema kamenom zidu, Lugar se bez pritužbe vraća u igru da bi 10 sec nakon toga na njega nasrnuo igrač momčadi NK Mladost ZO i udario ga glavom u glavu, igrač je sankcinoran nakon prekida od 10 minuta crvenim kartonom jednako kao i Lugar. Utakmica se nastavila dalje. Iako je močad NK Radnik imala 35 minuta igrača više nisu se uspjeli nametnuti igrom i pogodcima, već pogađaju dvije prečke, Benić ne uspijeva dati povratne lopte Vrbanu u gol prilici, Gačešin udarac glavom biva sretno izbačen, te te situacije bivaju kažnjene sa dva nova pogotka. Od kojih je jedan slobodni udarac sa od oko 35 metara. U samom kraju utakmice umjesto smirenih tenzija i čvrstog vodstva igrači NK Mladost ZO su odlučili da NK Radnik zapamti svoje gostovanje te tako nesportsko ponašanje domaće 5-ice, 7-ice, 11-ice udarci rukama i nogama, guranjima završavaju još jedno teško mučenje po već ionako izranjavanu momčad NK Radnik.

ČINJENICA:
Momčad NK Radnik je pretrpila 3 poraz uzastopce, i tako se primaknula dnu ljestvice, sedmero igrača imaju ozljede zbog kojih su izvan stroja na duže vrijeme te tako i treninzi postaju manje posjećeni.
Samo suđenje 2-ŽNL  je bez ikakve pohvale, sudci su zaboravili da moraju štiti igrača a samim time i igru i bit nogometa, a ne misliti na plaćanje njihovog suđenja i da što prije otiđu kući, ako se boje biti fer i korektni nisu ni trebali postati suci, ujedno najviše zamjerke prema onima koji su igrali nogomet i koji znaju kakav je osječaj kada te prati nepravda, a uz sve to moraš idući dan na posao sa izgledom kao da si ušao u ring sa "Fedorom".

Goran Kukić - HVALA NA IZBIJENOM ZUBU i crvenom kartonu.