NK VOŠK Belavići - NK Radnik
Rezultat - 3:1 (0:1)
04.06.2010

Picture
03.06.2010 Dan za utakmicu bez ikakvih tenzija, ni jedna ni druga momčad ne bi uznapredovale na ljestvici, NK VOŠK je osvojio naslov prvaka 2.ŽNL sezona 2009/2010, a NK Radnik čvrsti stoji na 11 mjestu. Vrijeme poluoblačno, teren dobar no dijelovi pd vodom no nikako razlog da ne bi bila odigrana zanimljiva utakmica.

Utakmica je počela u 18:00 na opće iznenađenje gostujuće moomčadi jer je dobivena informacija bila vezana uz vrijeme od 17:30. U sastavu se nije moglo računati na Malobabića, Gačešu, Vrbana i Pavlinca od standardnih igrača, te je sastav bio sljedeći lijevo Stilinović, desno Ferenčak, centralni Bekan te povratnik u momčad Zulumović, defenzivni vezni Lugar, Dizdar, ofenzivni vezni Pekić, Turkalj te u vrhu napada Benić Ravbar. Utakmica je krenula klasičnim ispitivanjem snaga, postoji rešepekt prema osvajaču ove lige, no i želja za pozitivnim rezultatom, te se tako nakon nepunih 7 minuta u prilici našao Pekić kojega je progirao prizemnom dubinskom loptom Lugar, Pekić ulazi u šesnaesterac na drugoj stativi su mu Ravbar i Lugar, no odlučuje se na udarac i za malo je neprecizan, te lopta prolazi mimo stative u gol aut. Naravno momčad NK VOŠK ne ostaje dužna te stišće NK Radnik na svojih 35 metara i vrši konstanti pritisak i pokušava zabiti gol, no momčad se sasvim solidno drži i odolijeva svim napadima, te u jednoj takvoj dobroj obrani, do lopte opet dolazi Lugar koji na centru primjećuje Benića i Pekića, te u pravovremenom trenutku upućuje loptu između igrača zadnje linije NK VOŠK i izbacuje u stopostotnu priliku Pekića koji sam izlazi pred vratara, puca neugodno prizemnu loptu koju golam uspijeva nekako odbiti no samo na noge Benića koji je pratio tu akciju i pospremio loptu za neočekivano gostujuće vodstvo od 0:1. NK Radnik je u par navrata uspio priprijetiti tokom prvog poluvremena na gol NK VOŠK, te su u prilike došli Benić na kojemu je unutar šesneesterca napravljen prekršaj no za suca nije bio dovoljan da bi označio kazneni udarac, nedugo zatim, Lugar je uposlio i Ravbara na 20 metara, koji zatim vraća loptu Lugaru unutar šesnaesterca koji ne reagira najbolje te uspijeva samo proslijediti loptu do Pekića, koji zbog vode ne uspijeva uputiti udarac te ulazi u dribling i biva srušen no opet nedovoljno od strane suca za bijelu točku na 11 metara. Tokom prvog poluvremena osim konstantnog pritiska NK VOŠK i opisanih polukontri i kontri ni jedna ni druga momčad nisu baš imale neke izglednije prilike za postizanje pogodaka, no utakmica je bila dinamičnog karaktera i zanimljiva za gledatelje.
S pozitivnim rezultatom 0:1 za NK Radnik se odlazi na poluvrijeme, u drugom poluvremenu opet inicijativu preuzima NK VOŠK no momčad NK Radnik igra onoliko koliko je potrebno da održi ravnotežu i prednost od gola razlike, sve do 70 minute kada zbog neopreznog starta igrač NK VOŠK Drvodelić nesmotreno uklizuje na loptu koja je zastala u vodi i ujedno samim time i u našeg vratara Pratnemera te ga izbacuje iz stroja i mogućnosti da nastavi susret, na gol je stao rezervni igrač golman Ljatifaj, koji se već nakon nepunih 5 minuta iskazuje fenomenalnom obranom i skida čistu loptu iz 90. Momčad se jos nije ni snašla od te obrane i uzdrmanosti zbog gubitka prvog vratara i momčadn NK VOŠK postiže svoj pogodak i izjednačava rezultat na 1:1, em dodatni šok i nevjerica i već u idućoj akciji sa desne strane je upućen udarac-centaršut sa 30-ak metara koji prolazi u prvi kut vratara njemu kroz ruke tik iznad glave i rezultat je već preokrenut i NK VOŠK vodi nakon 70 minuta sa 2:1, do kraja utakmice priliku su dobili i Schmitz umjesto Dizdara, te Đorđevski umjesto Ravbara, no momčad NK VOŠK je očito pokazala zašto je pobjednička momčad lige i u boljoj fizičkoj spremi do kraja susreta držala sve pod kontrolom te uspjela postići još jedan pogodak te okrnutiti pobjedu sa 3:1, od prilka za NK Radnik u drugom poluvremenu treba izdvojiti centaršut Pekića prema ravbaru koji je prekratak na loptu, prodor Benića koji lob passom pokušava uposliti Lugara no na kraju prodor Lugara biva samo loša povratna lopta.

ČINJENICA:
Momčad NK Radnik su na ovo gostovanje pratili vjerni navijači sa novonastalim transparetom iz prethodnog kola i time uz glasno navijanje bili svijetla točka ovoga susreta. Peh je još jednom popratio NK Radnik, no bez ikakvih zamjerki rezervnom igraču-vrataru kod kojega je postojao element volje za razliku od ostatka momčadi koja nije pokazala dovoljno "krvi".