NK Radnik - NK Frankopan
Rezultat - 3:1 (1:0)
16.05.2010

Picture
Nedjelja 16.05.2010, 18:30 momčad se postrojava na sredini igrališta i nakon par uvodnih riječi sudca pozdravlja gostujuću momčad ali i prisutne gledatelje. Oblačno vrijeme, temperatura oko 15 C stupnjeva, teren niti pretvrd niti premekan, idealno za jednu nogometnu utakmicu. NK Frankopan ulazi kao favorit u ovu utakmicu, a NK Radnik sa tri uzastopna poraza se nada prekidu tog nesretnog crnog niza i u ovoj utakmici traži svoje bodove protiv bolje plasirane gostujuće momčadi.

Trener Arnold Blauhorn i u ovom susretu je krenuo sa izmjenjenim za nijansu sastavom, ali naspram prethodnog kola zbog nedostatka igrača puno kompaktnijom momčadi te su tako u momčadi od prve minute zaigrali Bekan, Pekić i Turkalj.
Na golu Pratnemer, lijevo Ferenčak, desno Pavlinac, centrali Gačeša i Bekan, defenzivni vezni lijevo Malobabić, desno Turkalj, ofenzivni vezni Stilinović i Pekić te u vrhu navale Ravbar i Benić.
U samome startu utakmice vidjelo se da NK Radnik traži i teži k igri i da želi pokazati na domaćem terenu da bodovi zaslužuju i trebaju tu i ostati, te se tako u više navrata koristi želja i volja Pavlinca za trkom i izbacuje ga se prema naprijed, lopte bivaju centrirane u 16-erac, no do njih nitko ne uspijeva doći u pravovremenom trenutku. Do sada je bila boljka NK Radnik da u prvim minutama dok se još ispituju snage da primi nekakav "pacerski" gol no sigurnošću obrane predvođene Rankom Gačešom u ovom susretu to je bilo onemogućeno u tim uvodnim minutama. Prvih 20 minuta NK Radnik je dominirao utakmicom, te izborio 3 kornera i dodatna dva skraćena na koje je gostujući vratar dosta nespretno reagirao ali zbog fatkora iznenađenja na tu nespretnost nitko od domaćih igrača nije reagirao svrsishodno i pospremio loptu iza njegovih leđa u mrežu.Ostaju tek zabilježeni udarci glavom Gačeše koji sa malkice više točnosti i snage u udarcu bi postali prava prijetnja za vratara.. Bilo je pokušaja i udaraca van 16-erca, Pavlinac je otvorio tu sezonu udaraca, no njegova dva udarca su preslaba i prelagani plijen za gostujućeg vratara, Malobabić također iskušava svoj udarac, zatim Ravbar upućuje snažan udarac koji požrtvovno tijelima grade gostujući obrambeni igrači, Pekić savršeno mijenja pozicije i nalazi se po cijelom terenu te tako u više navrata unosi zbrku svojim utrčavanjima i sa lijeve i desne strane u protivnički 16-erac, no opet završni pass se ne iskorištava u željenom obliku. Minuta je 25 i u vrtlogu igrača nespretno odbijena lopta dolazi do Stilinovća koji sa 11 metara desnom nogom upućuje udarac, pogađa obrambenog igrača, vratar slabo reagira i lopta se odbija u gol. Rezultat je 1:0, nakon podužeg posta NK Radnik vodi. Momčad NK Frankopan nije bez razloga 4 momčad lige i ubacuje i višu brzinu i počinje pritisak i na vezni, a zatim i na obrambeni red,te tako u par navrata gostujuća 5-ica uspijeva proći poveći dio igrača i uposliti svoje napadače kojima isto nedostaje nešto više koncentracije da bi bili konkretni u realizaciji i tu se pokazuje Pratnemer sa svojim pravovremnim istrčavanjima i oduzimanjem tih situacija. Do kraja poluvremena igra je bila dinamična i potpuno su se momčadi izjednačile te je bilo nekih sitnih trzavica za gol šansu i sa jedne i sa druge strane, gdje se treba navesti da je Benić bio 5 puta u zaleđu od kojih 3 puta smatramo sudačkom pogreškom nepoštivanjem novog pravila da je zaleđe tek onog trenutka kada lopta biva upućena igraču koji je u nedozvoljenoj poziciji i koji s njom ima kontakt, te time propadaju izgledne prilike za povećanjem vodstva. Rezultat do poluvremena ostaje nepromijenjen. Početak je drugog poluvremena i gledatelji mogu biti zadovoljni prikazanim, a domaći "navijači" s razlogom i više. No ubrzo veselje bodritelja NK Radnik počinje jenjavati, jer se momčad NK Frankopan probudila i stvara ogromni pritisak te dolazi u par nezgodnih situacija za domaću momčad, koja uz poveće muke uspijeva neutralizirati trenutnu opasnost. Neugodni osjećaj mogućeg gola se i ostvario, na način da na desnoj strani uspijevaju probiti Pavlinca te biva upućen centaršu na drugu stranu, Gačeša reagira na loptu no tek toliko da bi mu ona preko noge bila idealno servirana napadaču NK Frankopan koji na istrčavanja Pratnemera uzvraća manjim lobom te poravnava rezultat na 1:1 u 55 minuti. Momčad je na trenutak potonula i idućih 5 minuta doslovno sa svih strana sijevaju udarci i prodori gostujućih igrača, trener Arnold Blauhorn radi izmjenu i umjesto izmorenog Ravbara koji je prvo poluvreme vodio junačku bitku sa stoperima i u više navrata bio pod prekršajem uvodi Vrbana koji na prvi kontakt dugačko upućene lopte Gačeše se strmoglavim šprintom zapiknuo prema gostujućem vrataru, ulazi u 16-erac te biva startom s leđa zaustavljen, ishod je jasan, kazneni udarac. Loptu je sigurno smjestio na bijelu točku Benić  i pogodio vratarev desni donji kut, te tako svojim 5-im golom u dresu NK Radnik doveo u novo vodstvo od 2:1, minuta je 73. Dignuti pogotkom NK Radnik opet  uspiejva doći do zraka i stovriti neugodno šanse, te tako Benić svojim brzim prolaskom upošljava Vrbana koji sa 2 metra promašuje prazan okvir gola, zatim Stilinović kojega Pekića upošljava također sa 10-ak metara šalje neprecizan udarac ili kako mi volimo reći nebu pod oblake. NK Radnik se svojim slučajnim zatvaranjem stisnuo u svojih 40 metara, prepustio inicijativu gostim ali ujedno tako ostavio priliku za mnogobrojnim polušansama za svoje napadače, od konkretnjih je prolaz Benića izbijanje pred vratara i udarac punom nogom koji biva refleksno obranjen, korner je, iz tog kornera do tada trkom nošen i borbenošću lopta dolazi do glave Turkalja koji upućuje udarac opet refleksno obranjen ali i nezgodno te lopta u zraku prelazi gol liniju i glavni sudac na signalizaciju pomoćnog pokazuje na centar. Rezultat je napokon lakših 3:1. Zapisane su još prilike prodora Pekića, Benića koji biva dva puta srušen u kaznenom prostoru ali nedovljno da bi bilo pokazano na bijelu točku, zatim dodatnih 7 zaleđa, od koja 3 opet smatram sitnim propustom sudačke trojke, jedno slabo reagiranje Vrbana na paralalnu loptu, ujedno i prilike gostujuće momčadi s udarcima preko gola, u blok tijela igrača te čak dvije sporne situacije pogotka u ruke obrembenih domaćih igrača unutar kaznenog prostora. Ujedno pohvaliti treba igru Malobabića koji je od početka dolaska u ovu momčad u konstatni  dobre igre i borbenosti, te se danas još jednom savršeno uklopio kao osigurač ispred Bekana i Gačeše. Do kraja treba navesti još dvije izmjene Ferenčak - Dizdar, te Turkalj - Đorđevski, obojica su se uklopila požrtvovnošću u momčad te privela utakmicu sa pozitivnim rezultatom kraju, te naravno pohvale vrataru Pratnemeru koji je još jednom pokazao odlično branjenje i ogromnu volju dolaskom na utakmicu u zadnji trenutak ostavivši svoje određene obveze.

ČINJENICA:
Momčad je pokazala htijenje i volju, sudac po mjeri, realan sa sitnim greškicama, te gostujuća momčad NK Frankopan koja je prihvatila fer i korektnu igru bez nepotrebnih sukoba i prekršaja, dobiveni su kartoni većinom na prigovor ili igranje rukom, sve u svemu pokazano je i prikazano da se može uz "normalne" uvijete odigrati utakmica i prikazati da tih 90 minuta nije ničija patnja što je došao pogledati klub koji bodri.