NK Josipdol - NK Radnik
Rezultat - 0:2 (0:1)
24.05.2010

Picture
Nedjelja 23.05.2010, na polasku iz Karlovca u 16:00 vrijeme se obzirom na podnevno predivno vrijeme naglo promijenilo i oblaci su se otvorili, te je naš put prema Josipdolu bio popračen jakom kišom, no dolaskom u Josipdol o takvom vremenu nije bilo ni razgovora, teren idealan, ravan, lagano vlazan, temperatura ugodna, dakle još jedan od onih dana kada se može reći da su svi uvjeti prisutni za stvarno jednu lijpu nogometnu utakmicu.

NK Radnik je ovaj put bio kompletan izuzev što je trener Arnold Blauhorn odlučio Gačešu sačuvati ovoga gostovanja zbog ozljede, da bi bio spreman za domaću utakmicu koja slijedi protiv NK Rakovc. Sastav je izašao u većoj poznatoj formaciji 4-4-2, lijevo Stilinović, Vrban, Bekan, desno Ferenčak, zadnja defenzivni vezni lijevo Turkalj, desno Malobabić, ofenzivni vezni lijevo Pekić izvučeniji prema naprijed i centralno Lugar, u vrhu napada Benić i Ravbar.
Od samog početka se vidjelo da je NK Radnik ovdje došao po 3 boda, te je preuzeo potpunu inicijativu u igri, igrom od noge do noge sa širenjim preko bokova lopta je bila sakrivena od igrača NK Josipdol, iako su oni u početnim minutama i pokušavali doći do nje visokim pritiskom obrane, ali jednostavno u tim izletima ostavljali su mogučnosti veznom redu NK Radnik da upošljava svoje napadače, što se i u velikoj mjeri i događalo, pa tako u situacije dolaze Pekić i Benić, čiji udarci su za malo neprecizni, zatim Turkalj iz daljine pokušava udarcem ugroziti vrata, no sve prolazi bez potrebe intervencije domaćeg vratara, pritisak NK Radnik se toliko pojačao da je momčad NK Josipdol bila zatvorena u svojoj polovici igrališta, a sitni izleti su rezultirali dubokim ispucavanjem prema naprijed te su te lopte bilo jednostavno pokupljene od vratara Pratnemera, zatim akcija Lugar Ravbar gdje na dupli pass Lugara, Ravbar propušta loptu kroz noge, Lugar ga pretrčava i prizemnom loptom traži Benića koju požrtvovno obrambeni igrač u klizećem startu izbacuje u korner, nakon napunih 10 minuta igre s desne strane nakon izvedenog kornera, gdje lopta dolazi do Ferenčaka, lijepim centaršutom Ferenčak pronalazi Benića u 16 metara koji ulazi u dribling i i biva srušen, bez prigovora s bilo čije strane lopta je postavljena na kazneni udarac, igrač Benić na kojem je i napravljen prekršaj sam izvodi udarac i kratkom cimom te lijepo plasiranim udarcem šalje loptu u suprotni kut od onoga koji je vratar odlučio braniti i rezultat je 0:1. Nakon početnog gola uslijedile su brojne prilike, Benić izlazi jedan na jedan sa vratarom nakon predivne lopte koju mu je proslijedio Pekić, Benić puca vratar skida, lopta mu se odbija natrag, vratar opet uspijeva obraniti dodatni udarac, Beniću se vraća lopta zaobilazi golmana i u trenutku udarca biva blokiran od obrambenog igrača NK Josipdol. U situaciju dolazi i Ferenčak nakon predivne dubinske lopte Ravbara no nažalost zbog nesporazuma Pekić - Ferenčak i ta lopta biva ničija tik ispred vratara, te udarac završava sudarom dva naša igrača, uslijedila je i akcija Benić Lugar u kojoj na završnom passu lopta bježi Beniću s noge i ne uspijeva uputiti udarac niti uposliti Lugara na drugoj strani. U jednoj od prilika treba spomenuti idealnu loptu kojom je bio uposlen Benić i na čiji centaršut prema Lugaru obrambeni igrač NK Josipdol  dotičnu zaustavlja rukom te bez prigovora prihvaća dosuđeni kazneni udarac, izvođač je opet Benić ali nakon prvoga sigurnog gola, ovaj put lopta biva upućena uz cimu skoro po sredini gola te ju vratar sigurno brani i hvata u ruke. Zatim treba napomenuti izvođanje kornera Pekića koju kratkom loptom upošljava Lugara u šesnaestercu koji loptu gura Ravbaru na 11 metara, no nažalost udarac lijevom nogom Ravbara nije bio precizan niti je imao snage da završi u golu, nedugo zatim Stilinović sa 30 metara upućuje udarac koja se odbija od obrambenog igrača, na loptu natrčava Lugar doslovno pred vratara i za trećinu koraka je prekratak da bi uputio udarac. Prvo poluvreme je zabilježeno 6 kornera za NK Radnik i 2 NK Josipdol. NK Josipdol osim dva kornera, i par slobodnih udaraca sa više od 35 metara nije stvorio ni jednu izglednu priliku za pogodak u prvome poluvremenu.
U drugo poluvreme se ulazi sa pozitivnim rezultatom, igrom i željom za nastavak, došlo je i do promjene gdje je na klupi ostao Ferenčak a ulazi DIzdar, te mijenja pozicije bočnog igrača sa Stilinovićem. U prvih 5 minuta su domaći igrači napravili pritisak i te se po prvi puta u utakmici događa situacija gdje imaju priliku zabiti gol, lopta je došla iz centaršuta na 8 metara od gola, Pretnemer uspijeva dodirnuti i skrenuti loptu, no biva srušen pod naletom dva domaća napadača lopta se zatim odbija igraču na nogu čiji udarac blokira Vrban, no u istom trenutku biva plasiran novi udarac kojeg sa gol linije glavom izbija u korner Bekan. Nakon te prilike NK Radnik je opet preuzeo inicijativu u igri i pritisnuo momčad NK Josipdol u svoju polovicu igrališta te se nizaju mnogobrojne prilike, Pekić na povratnu loptu Lugara puca tik iznad prečke, Benić na povratnu loptu Lugara puca direkt u vratara, Stilinović na povratnu loptu Pekića ima solo dribling na 5 metara od vratara ali gubi loptu, i nakon tih neiskorištenih situacija u priliku dolazi Pekić koji se sa 40 metara loptom dobivenom od Benića sjurio u šesnaesterac te pod pritiskom domaćeg igrača ipak uspijeva loptu uputiti na drugu stranu koja uz pratnju Lugara ulazi u gol i time postavlja rezultat na 0:2. U tome trenutku je bilo osigurana pobjeda uz ono prikazano tokom cijelog susreta, momčad NK Radnik želi još pokoji gol te se opet stvaraju brojne i mnogobrojne prilike, udarac Turkalja sa ruba 16 metara, slabo i neprecizno, udarac Benića 1 na 1 sa vratarom koji vršcima prstiju brani gol, poništen zgoditak Beniću zbog zaleđa, Pekić progirava Benića na drugoj stativi no lopta prolazi dodirom vratara Beniću kroz noge koji ostaje u raskoraku, Benić prolazi po boku, i traži Pekića paralelno s gol linijom, lopta biva izbačena u korner, situacija gdje Benić dobiva loptu od Stilinovića sam ulazi u 16-erac skupa sa još svoja tri suigrača  na jednog obrambenog i vratara no loptu ne daje povratno i još jedna akcija završava bez pogotka, nadalje Stilinović na dobivenu korner loptu od Pekića plasira udarac sa ruba 16-erca vratar brani, na drugoj sam Benić kojega Stilinović ne vidi. Trener Arnold Blauhorn mijenja Ravbara i uvodi Đorđevskog, U situaciju opet za gol šansu opet dolazi Pekić no zbog sunca ne vidi svoje suigrače na povratnoj lopti, jedna od mnogobrojnih prilika  koja nije rezultirala pogotkom je i bila lopta upućena u 16-erac na koju golman slabo reagira no dva uzastopna udarca Lugara i lijevom i desnom nogom bivaju blokirana od domaćih obrambenih igrača. Uz borbenu igru nije zabilježen niti jedan grubi start bilo kojega od igrača te je u utakmici jedini žuti karton na strani gostujuće momčadi NK Radnik dobio Stlinović zbog potezanja igrača rukama, a domaća dva žuta su bila sankcionira kod izvođenja kaznenih udaraca u prvom poluvremenu. Od prilika za NK Josipdol od one krucijalne koje nije završila u golu treba izdvojiti jedino jos slobodni udarac na 18 metara od vratara, no lopta je bila pućena mimo vratiju. Utakmica završava  istekom 90 minute sa rezultatom 0:2 i pozitivnim stavom o igri.

ČINJENICA:
NK Radnik je u ovoj utakmici pokazao sve odlike momčadi, bez prigovora, bodrenjem suigrača i utakmicu sa najviše poluprilika i prilika za postizenjam pogotka, te mnogobrojnom pass igrom, iako je vidljivo da nedolazak na trening uzima svoj danak u mogućnostima trčanja to se u ovoj utakmici na sreću nije pokazalo kobnim, te se opet moram osvrnuti na Srđana Malobabića koji svojom požrtvovnošću i borbom nosi sam 75% razbijanja igre protivničke momčadi, svih 90 minuta bez i jedne negativne riječi čvrst, explozivan, siguran plus dva udarca nogom u glavu opet je pokazao koliki je njegov doprinos ovoj momčadi, te je moj komentar nakon utakmice bio "mislim da ga treba voditi na CT da saznamo da li je to uopće čovjek"

HVALA I NJEMU KAO I OSTALIM IGRAČIMA KOJI SU OVE SEZONE OJAČALI REDOVE NK RADNIK.