NK Radnik - NK Rakovac
Rezultat - 0:1 (0:1)
31.05.2010

Picture
29.05.2010 još jedan od onih dana kada je vrijeme poslužilo svima da u ovom vikendu uživaju u jednoj od utakmica naše 2 ŽNL-e, tako se na stadionu NK Radnik GAZA sakupio poveći broj gledatelja, te uz malobrojne ali srčane domaće navijače (ARBAJTERE / ŠLJAKERE) bodrili NK Radnik u srazu dviju gradskih momčadi, NK Radnik i NK Rakovac.  Mislite li da je moguće dva puta na domaćem terenu protiv dviju momčadi kojima se trebaju uzeti bodovi odigrati jednako uz ogroman broj pehova, i na kraju izgubiti. Uvid će vam prikazati ovaj opis utakmice.

Trener Arnold Blauhorn je izašao na teren sa već poznatim sastavom, no zbog nedostatka 3 bitna igrača momčad je bila mrvicu drugačije posložena, te je tako na vratima bio Pratnemer, lijevo Ferenčak, do njega od prve minute Arian Schmitz, Gačeša ka nositelj obrane i desno Pavlinac, na defenzivnim veznima su se našli Lugar (zbog nemogućnosti igranja Malobabića) i Vrban, ofenzivni vezni lijevo Pekić i desno Turkalj te već poznati dvojac u navali Benić, Ravbar. Utakmica je startala po vremenu u pola šest, i prve minute su pokazale da baš momčad NK Radnik ne stoji dobro, tako da je u tim početnim minutama vladala neka ideologija samostalnog nogometa, bez pass igre, bez zatvaranja leđa, jednostavno dekoncentrirano, što je naravno uslijedilo manje više svima poznatim "pacerskim golom" koji redovito prate momčad NK Radnik, dakle ubačena lopta se lijeve strane koja čudom prolazi skok igru domaće obrane, nitko ne reagira pozitivno na nju iako let lopte traje poduže, spušta se na 5 metara od gola, dolazi do gostujućeg napadača koji mimo vratara šalje loptu u gol, iako je dotičnu Pavlinac pokušao rukom skrenuti iz gola, na sreću lopta je već bila iza crte te Pavlinac nije sankcioniran kartonom ali rezultat je u samim minutama susreta nepovoljan. Rezultat je 0:1 minuta 8.  Nakon toga gola krenulo se opet hvatati rezultati kao i u većini dosadašnjih susreta, no opće poznato je da postoji jedan bitan segment u svemu tome, a to je fizička pripremljenost momčadi i učestalost u treninzima koji nisu išli na stranu domaće momčadi, momčad daje u datome trenutku svoj maximum i nizaju se mnogobrojne prilike,, Pekić ulazi u šestaesterac biva ometan prekršajem, dva puta za redom no ne pada i od svega toga uspijeva izboriti korner, nakon jedne od povratnih lopti Benića, većina domaćih igrača je uputila udarac ali zgusnuti gostujućiblok momčadi NK Rakovac jednostavno nije propuštao loptu. Htjenja je bilo ali sve ovo je upućivalo na jedan jako poznati susret gdje je niže rangirana momčad odnjela nakon 90 minuta grčevitog branjenja sve bodove. Uslijedili su mnogobrojni korneri koje Pekić I Benić jako lijepo izvađaju, lopte dolaze na mjesta gdje i trebaju doći ali nitko dovoljno precizan, sretan i spretan da loptu zagura u gol. Unatoč tome i dalje postoji želja, moral ne pada i stvaraju se još izglednije prilike, Benić prolazi po desnom boku, vraća povratnu loptu na koju natrčava Ravbar no biva blokiran, nedugo zatim opet isti i glavni akteri no ovoga puta i vratar biva izbačen iz mogučnosti da obrani, no udarac u prazna vrata Ravbar ne koristi dovoljno dobro i lopta završava preko gola, u prilici se našao i mladi Arian Schmitz koji nakon centaršuta ima 100% priliku za postići pogodak no njegov udarac glavom je dosta nesiguran i lopta završava u gol autu, prvo poluvreme je bilo definitivno na strani NK Radnik, no lopta jednostavno nije pronalazila onu završnu putanju iz golmanovih leđa, i onda se pred kraj poluvremena događa sporna situacija ali samo glavnome sudcui  vjerojatno situacija koja bi okrenula tijek utakmice, nakon prolaska Lugara po lijevoj strani, i zapikavanjem u šesnaesterac, izbacuje iz ravnoteže gostujućeg obrambenog igrača koji pada na zemlju, i u trenuku kada Lugar ostaje sam pred vratarom, dotični branić rukom skida loptu s Lugarove noge, na opće čuđenje to nije sankcionirano kaznenim udarcem, niti prekršaj na Lugaru dvije sekunde nakon pokušaja da ipak dođe do te lopte. U trenutku te zavrele atmosfere sudac na svoju sreću primjećuje da je kraj poluvremena i momčadi odlaze u svlačionicu. Poluvreme 0:1. Ravbar napušta utakmicu zbog obveza ulazi Dizdar na mjesto Vrbana koji se pomiće u vrh navale. Opet je uslijedila jedna kratka crna rupa gdje momčad NK Rakovac uspijeva u polukontrama zaprijetiti po našem golu no na sreću ni jedan udarac nije dovoljno precizan, momčad NK Radnik je dobila veliki raspon u sastavu, nesvjesno se obrana povukla, a navala igrala ofenzivnije te je sredina terena bila praktički slobodna, no ni jedni ni drugi nisu baš iskoristili tu mogućnost, kreativnosti nije bilo, osim u sitnim trenucima koji su ujedno izrodili opet dosta prilika za NK Radnik ali jednostavno ništa se nije uspjelo iskoristiti. Ubačaj slobodnog udarca Lugara s glave skida Turkalj, nesretno ali i ova prilka odlazi u nepovrat, počelo se sa dugim loptama u kojima prednjači Lugar od kojega se očekivalo da bude poveznica no nažalost taj segment igre se nije dogodio, pretpostavka je bila prevelika želja da se dođe do gola preskakanjem igre, na sreću ili nesreću u svemu tome ni to se nije pokazalo tolikim kočenjem akcija, i prilike se samo stvaraju, nakon jedne od dugih lopti Lugara, u priliku dolazi Pekić koju u duelu jedan na jedan sa vratarom puca nesigurno i neprecizno i promašuje cijeli gol, no treba mu uzeti u obzir da se dva puta vraćao u igru nakon prekršaja i bilo je upitno da li može nastaviti igrati, nadalje slijedi kombinacija Lugar - Pekić u kojoj savršeno Pekić koristi dodanu loptu i upošljava Vrbana, koji se strmoglavo spušta u šesnaesterac skroz do peterca no loptu drži kod sebe i na kraju od svega toga je izboren samo još jedan od mnogobrojnih kornera, i iz još jednog od mnogobrojnih ubačaja lopta sretno i spretno ne završava u golu gostujuće momčadi. Trener Arnold Blauhorn zamijenjuje ozlijeđenog Pekića i posljednjih 10 minuta dobiva Đorđevski. Pred sam kraj utakmice Lugar uspijeva probiti sredinu u suradnji sa Pavlincem i jednu ničiju loptu na kraju uspijeva proslijediti prema Vrbanu, koji prima loptu na rubu šesnaesterca i istrčava pred vratara, na desnoj strani ima Lugara koji je otpratio akciju no situacija 2:1 nije iskorištena te udarac Vrbana sa 5 metara završava preko gola. Uslijedila su još završna dva ubačaja od strane Lugara, no nažalost iz prvoga ubačaja udarac uspijeva biti blokiran, a drugi je traljavo izveden korner udarac.

ČINJENICA:
Još 3 kola nas dijele od završetka sezone 2009 / 2010, NK Radnik ima još dvije prilike za skupiti pokoji bod, jer je zadnje kolo on slobodna momčad, dolaze momčadi redom prvoga i drugog mjesta na tablici. SItuacija je poznata da su većinom igrači u manjku treninga, pozicija na tablici je sada što se tiće NK Radnik kristalno čista.
Pohvalno je što se tiće odigrane utakmice podrška sa strane i novitet transparent domaćih entuzijasta koji bodre klub.