NK Josipdol je slobodan u ovom kolu

Rezultat - 3:1 (2:1)
25.04.2010

Picture
25.04.2010 Nedjelja 17:00, dan odigravanja susreta između NK Šišljavić i NK Radnik. NK Radnik dolazi na gostovanje kao momčad koja je zadnje tri utakmice uzimala bodove renomiranijim momčadima 2.žnl-e, a dočekala ih je momčad NK Šišljavić koja je u zadnje dvije utakmice zabilježila poraz. Teren odlično pripremljen, vremenski uvjeti idealni za nogomet, no nažalost gostujuće momčadi ti uvjeti očito nisu bili dovoljni da prikažu korak i iskorak više.

Trener A.Blauhorn i ovaj put je morao posegnuti za izmjenjenim sastavom jer od standardnih igrača u ovome dijelu sezone nije mogao računati na strijelca svake utakmice Benića i na igrača veznog reda Lugara zbog odsluživanja kazne kartona. Pa je tako sastav bio o obliku; na vratima Božić, lijevo Stilinović, desno Ferenčak, srednji centralni Gačeša, Bekan, defenzivni vezni Malobabić, Šarić, ofenzivni vezni Vuković, Pekić i prema naprijed orjentirani Vrban, Ravbar. Utakmica je započela dosta aktivno te već u prve 2 minute nakon loše izvedenog kornera od strane NK Šišljavić kroz par pass lopti Ravbar se spušta prema protivničkom golu sa sredine terena no nažalost na rubu šesnaesterca umjesto udarcem akcija završava nekontroliranim driblingom.,na sreću dodiruje obrambenog igrača NK Šišljavić i odlazi u korner. Korner izvodi Pekić, skok igre nema, lopta se vraća prema centru i zatim baca u bunar prema protivničkom golu gdje je Vrban u zaleđu. Idućih par minuta se sve odvija na sredini terena, dok lopta nije prebačena na desnu stranu gdje su bili Ravbar i Pekić, te je na Pekiću dosuđen slobodni udarac koji sam izvađa, lopta dolazi do Stilinovića koji ju nekontrolirano ispucava  leđima okrenut prema vratima u gol aut. MInuta je 9., lopta po lijevoj strani dolazi do bočnog igrača NK Šišljavić, Stilinović ga pokušava zatvoriti, no on uspjeva gurnuti loptu svojem veznjaku koji lakoćom prolazi pored Gačeše i ostavlja ga iza sebe na 40 metara, u trenutku dok ulazi u 16-ac sustiže ga Stilinović, no start s leđa bi bio kazneni udarac te ga samo prati do pet metara gdje on pogađa okvir gola vratara Božića koji je u ovoj situaciji trebao bolje reagirati (pretpostavka je da bi istrčavanjem puno prije, smanjio kut i pokrio napadača) od činjenice da je ostao na metar od gole linije. Rezultat je 1:0. U idućim minutama pritisak je ostvaren od strani domaće momčadi koja pritišće gol NK Radnik, te tako dolaze u poziciju izborenog slobodnjaka se lijeve strane, lopta je ubačena no izbija se u korner, iz kornera upućenu loptu doslovno neometano igrač NK Šišljavić unutar 8 metara glavom šalje u lijevu vratarevu stranu gdje brzim refleksom Božić skida, lopta se odbija te škaricama igrač NK Šišljavić pokušava zabiti gol, neprecizno, no dovoljno opasno da lopta dođe do drugog igrača koji u padu voleom za malo promašuje gol NK Radnik. DO prilike se došlo kada je Pekić idealnom loptom uposlio Ferenčaka koji sa vrha 16-ca šalje paralelnu loptu prema napadačima na Ravbar je za korak prekratak te se ta lopta izbacuje u aut. Uskoro opet NK Šišljavić ima slobodan udarac sa ruba 16-ca (skraćeni korner), lopta je upućena pod gredu gola ali Božić opet spretno reagira i spašava svoja vrata. Gačeša izlazi iz igre i zamjenjuje ga Turkalj, te u momčadi dolazi do malih promjena na pozicijama. Ubrzo jedna aut lopta biva ubačena na desnu stranu, igrač NK Šišljavić prolazi Bekana i upućuje loptu na 5 metara gdje ni Malobabić ni Božić ne uspjevaju spriječiti da atraktivnim potezom polu loba okrenut leđima vratima napadač ne zabije gol i rezultat je u nepunih 20 minuta 2:0. Sada se već u velikom obliku uvukla nervoza među momčad NK Radnik, nekotrolirana i konstantna negodovanja, prigovori, alibi igra dovodi opet momčad NK Šišljavić u priliku za gol no lopa završava proed vratiju. Ubrzo zatim uz sav negativni naboj među igračima NK Radnik ipak se nizaju prilike gdje Pekić dolazi na rub 16-ac ali ne uspijeva uputiti udarac, nedugo zatim je izbačen u priliku 1:1 gdje izlazi sam pred golmana i u trenutku udarca lopta mu poskoči i pogađa gredu. Zatim nakon par pass lopti Ferenčak šalje dubinsku loptu okomito na vrata no Vuković je također za korak prekratak i vratar stiže pokupiti i tu loptu. Uskoro zatim Turkalj izbacuje loptu prema Vukoviću koji povratnom loptom upošljava Pekića na 5 metara, koju posprema u suprotni kut vratara NK Šišljavić. Rezultat je 2:1.Treba izdvojiti jos šanse gdje je NK Šišljavić iz slobodnog udarca dva puta za pol metra bio neprecizan da lopta završi u mreži NK Radnik. U drugo poluvreme se ulazi sa zaostatkom -1, uočljivi su pritisci NK Radnik no nema kontrole lopte te udarci završavaj visoko iznad vratiju, takve udarce je 3 puta uputio Ravbar. Zabilježena su također dva sloboda udaraca koja također Ravbar izvađa ali ovaj put je puno precizniji te lopte za nijansu točnije bi bile u mreži, nažalost rezultat se ne mijenja, no stvara prostor za igrače NK Šišljavić i u jednoj od bezazlenih situacija Vrban promašuje čistu loptu do koje dolazi igrač NK Šišljavić, upućuje lob udarac prema procjeni lopta bi vjerojatno išla iznad gola no tu loptu vratar Božić vrhom prstiju dodiruje i mjenja joj putanju i lopta mu pada iza leđa u gol. Rezultat je 3:1.
Trener A. Blauhorn je u ovoj utakmici dao prilike i igračima sa klupe, i time osvježio močad što se pokazalo pozitivnim jer u jednoj od jako izglednih prilika Pekić dubinskom loptom upošljava svježeg igrača Pavlinca koji izbija pred vratara, upućuje udarac, no lopta biva obranjena predivnim intervencijom, koja se odbija do Ferenčaka no nažalost i on ne uspjieva uputiti udarac te ova akcija završava ispucavanjem lopte daleko od vratiju NK Šišljavić, zatim ujedno i svježi igrač Đorđevski pokazuje htjenje i volju te se u par prilika dobro otvara no lopte ne uspijevaju biti realizirane prema njemu, ujedno i  svježi Dizdar je također u utakmici pokazao svoju konstantu igre i bio osigurač na lijevom boku, a priliku je po drugi put dobio mladi Arian Schmitz te je zadnjih 12 minuta kvalitetno iskoristio u obranbenoj liniji NK Radnik. Nažalost trud zadnjih 20 minuta nije urodio plodom i iznenađenjem da se i ovdje uhvati pozitivn rezultat.

ČINJENICA:
Suđenje na razini sa malim propustima u kriteriju prekršaja, igra dinamična i zanimljiva, što se tiće odnosa među suigračima tu je prijeko potrebno razmisliti svatko u svojoj glavi što želi i koliko može dati sebe za klub i ostale suigrače. Nažalost neki to rade minimalno i sa zadrškom, no vjerujem da slijedi promjena.
NK Radnik je jaka momčad kada je kompaktna u glavi, s tim stavom očekujem ništa manje nego da se bod neće izgubiti u predstojećim domaćim utakmicama, a za gostovanja prognoziram da će momčad biti tvrd orah.