NK Josipdol - NK Frankopan

Rezultat - 2:2 (1:1)
17.04.2010

Picture
16.04.2010 i utakmica između NK Radnik i NK Korana te jedina koja će se u XVII. kolu odigrati na subotu, vrijeme sunčano popračeno trenutnim vjetrom, teren relativno dobro pripremljen, entuzijam u svlačionici rezerviran no optimizam na visokom nivou. Sljedi utakmica između između drugo plasirane momčadi lige NK Korana koja bi u ovoj utakmici i potrebitim 3 boda uhvatila koliko toliko priključak u borbi za naslov prvaka i momčadi NK Radnik koja hvata priključak i traži mjesto sigurne pozicije u sredini tablice.

U točno 17:00 označen je početak još jedne utakmice u kojoj se treba pokazati da NK Radnik u prethodna 2 kola protiv puno bolje plasiranih momčadi lige od mogućih 6 bodova nije slučajno uzeo 4. U sastavu su opet bile vidljive promjene zbog spriječenosti dva prvotimca (Gačeša, Šarić) da nastupe te je tako do sada standarno mjesto organizatora obrane preuzeo Bekan rame uz rame sa kapetanom Vrbanom zbog neigranja Gačeše,a poziciju defenzivnog lijevog veznog preuzeo je Turkalj zbog neigranja Šarića. Ostatak momčadi je bio posložen kao i u prethodnim utakmica vrh navale Ravbar i Benić,ofenzivni vezni Lugar i Pekić, desni bočni Ferenčak, lijevi Stilinović, te desni defenzivni vezni Malobabić. Od samog starta se vidjelo da je ovo utakmica od velike važnosti i obje momčadi su pristupile muškoj igri, no samu inicijativu opasnije igre odlično je prikazao Pekić koji je kao ofenzivni lijevi vezni izvučeniji na lijevo krilo u više navrata napravio pomutnju po lijevoj strani i tako dolazio do izglednih šansi za postizanje pogodaka, no nažalost njegovi prodori u sam petarac protivničke momčadi nisu zbog lošijeg zadnjeg passa doveli momčad NK Radnika u rezultatsku prednost. Utakmica je do 30 minute bila u egalu no sa izglednijim prilikama za momčad NK Radnika, i tada je započelo nešto što se u današnjem svijetu nogometa naziva OPSTRUIRANJEM SVEGA LIJEPOGA U NOGOMETU, ili na našem izvornom balkanskom goli ku*ac od suđenja, sa glavnim akterima u toj igri sudačkom trojkom predvođenom ni manje ni više nego pomoćnim sudcem Hrastovčakom. Konstantnim i nezaustavljivim neshvatljivim signaliziranjem zaleđa, aut igre, prekršaja dovodi glavnog sudca (mladi i nedovoljno iskusan s slabim autoritetom) u nezgodnu situaciju te sa sasvim gube značajke u kojima su za igranje nogometa potrebni suci. Obje momčadi postaju nervozne i više naginju na suđenje nego na igru nogometa, tu gostujuću nervozu oko 35 minute pospješuje Ravbar Sandi koji idealnim pass lobom upošljava Benića koji pretrćava zadnjeg igrača obrane, upućuje udarac koji prvotno golman brani i kratko odbija, te daljnjom upornošću Benić dobiva loptu pod svoju kontrolu i dovodi NK Radnik u vodstvo od 1:0. Od izglednijih prilika treba navesti i slobodan udarac Ravbara, koju gostujući vratar ipak uspjeva nekako spriječiti i zadržati trenutnih -1 jedan u igri.Nakon vodstava nervoza gostujuće momčadi se pojačala jer nisu očekivali da će gubiti od momčadi NK Radnik, a što je još gore nisu očekivali da bi mogli biti nadigrani u ovom okršaju. Uslijedili su grublji startevi gostujuće momčadi na koje su jednakom čvrstim odgovarali i domaći igrači te u jednom od tih duela nažalost stradava i donedavno prvotimac NK Radnik Renato Krmpotić, no samo je domaća momčad NK Radnik žutila. U jednoj od bezazlenih situacija na protivničkoj polovici terena se gubi lopta koja dolazi do igrača NK Korana koji se munjevitom brzinom preko sredine terena zalijeće i predivnom loptom upošlljava svojeg napadaća koji obranu NK Radnik ostavlja iza svojih leđa i nesmetano dolazi do pogotka i rezultat je nepunih 5 minuta prije poluvremena poravnat 1:1. U svlačionici trener Arnold B. svojim savjetima ukazuje na sitne propuste u inače dobroj igri te priprema momčad za drugo poluvreme.  Izlazi se čvrstog stava i ulazi u drugo poluvreme, no teror suđenja gospodina Hrastovčaka tek smirenih strasti obje momčadi podiže na nivo sucidalnosti,  te se nizaju silne pogreške tipa zaustavljanje kontra napada, nepoštivanje prednostii, kartoniranje za to nezasluženih starteva, viđenje igranje rukama u samo jednom smjeru i slčno. U tom jednom segmentu igre NK Radnik je mrvicu izbačen iz stroja te ju momčad NK Korana jako dobro iskoristi i na sličan način kao i kod prvog gola dolazi u vodstvo od 2:1. Inače momčad NK Radnik bi možda i popustila u ovoj neravnopravnoj utakmici, no stav i želja za bodovima čvrsto drže igrače kao momčad te oni nastavljaju igrati svoju igru, i uspjevaju opet nametnuti svoj nogomet, te tako u lijepe prilike dolazi Lugar čija dva udarca završavaju u tijelima borbenih gostujućih igrača, zatim udarac Turkalja koji je u krucijalnom trenutku blokiran, naravno da u takvoj igri i gostujući napadači dolaze u polušanse no zadnja linija i nadasve velika sigurnost Bekana i Vrbana sve to uspješno rješava u suradnji sa sada već znanim "Srle terijerom" (Srđan Malobabić). I ponovo kada se momčad Nk Radnika maximalno dignula unatoč "potkapanjima", u 55  minuti igre gospodin Hrastovčak u 2.žnl je odlučio postati sudcem lige prvaka te prvo provokativnim i neutemeljenim zaleđem (jedno od mnogobrojnih) izbacuje našu momčad iz još jedne izgledne prilike za postizanje pogotka, dovodi inače poznatog po finoći igre i kulturi Benića u situaciju da negoduje, naravno da je pozvan glavni sudac na konzultaciju te dodijeljuje Beniću prvi žuti karton, na što Benić nesvjesno da se ovako nešto može dogoditi u utakmici gdje gostujući igrači spominju rodbinske veze sa koitusom i penetracijom glavnom sudcu ne bivaju sankcionirani, opet negoduje i u još jednoj dodatnoj konzultaciji glavni sudac je primoren dodijeliti drugi žuti karton Beniću samim time i crveni te isključiti Benića iz igre.
Rezultat 1:2, minuta 56, igrač manje, sudačka trojka naklonjena drugoplasiranoj momčadi i pojačane emocije nekako bi momčad koja nije kompaktna definitivno izabacilo iz takta i djelovalo nakaradno po rezultat, no opet kao i u prvom poluvremenu momčad ne pada već se diže poučena iskustvom iz prethodnog kola gdje su također bili u situaciji da hvataju rezultat na jako neugodnom gostovanju kod NK Petrova Gora. Momčad NK Radnik pritišće gostujuće igrače, počela se igra prenostiti s jedne na drugu stranu što stvara podosta prostora u sredini, te tako u jednoj od situacija Turkalj predivnom loptom upošljava Lugara koji se spretno okreće i u punom trku ulazi u šesnaeterac okomito na golmana i u trenutku pokušaja udarca biva grubim startom s leđa zaustavljen, vjerovali ili ne gospodin Hrastovčak je signalizirao kazneni udarac (nema sankcije po igrača gostujuće obrane) koji je dosuđen ali uz naravno kozultacije po koje je došao glavni sudac. Izvođač kaznenog udaraca je Ravbar Sandi koji sigurno poravnava rezultat na 2:2. Do kraja utakmice je bilo još 20 minuta, igraći NK Korana predvođeni trenerom koji je zahtijevao bržu i napadačku igru ostavljaju puno praznog prostora te tako u par navrata u situacije da se okomito prema golu spusti Ferenčak na dobivene dijagnalne lopte od Lugara slabije reagira na završnom passu, pa zatim par zabilježenih situacija gdje u kombinaciji Lugar-Pekić jako lijepo i brzo izigravaju srednji red i dolaze u prilike no završni pass je opet netočan i lopte su za mrvicu neprecizne i dovoljno toliko je bilo potrebno da se rezultat ne mijenja,  situacija gdje Stilinović savršeno elegantno uspjeva napraviti pomutnju na lijevoj strani i izbaciti i stopera i zadnjeg čovjeka iz igre no pod prekršajem ne uspijeva završiti misao, naravno udarci igrača sa zemlje kada vas je igrač već prošao nisu sankcionirani. Trener Arnol Blauhorn uvodi Dizdara na poziciju trkom i borbom istrošenog Turkalja koji savršeno upotpunjuje srednji red i borbenošću u više navrata sprečava prodore gostujućih veznjaka, taktički mijenja i vratare, Božić Izlazi koji je savršeno dobro sačuvao mrežu u situacijama od kojih se to od njega očekivalo i ulazi Pratnemer koji biva doveden greškom obrane u situaciju da je njegovu mrežu mogla proparati lopta centrirana sa desne strane točno na glavu napadača NK Korana i čiji udarac na svu sreću završava tik iznad grede. Zadnjih 7 minuta je dobio priliku i mladi Arian Schmitz te je svoje prve minute u ovome dijelu proljetnog prvenstva iskoristio na najbolji mogući način i uklopio se u savršeno dobru i borbom ispunjenu nogometnu utakmicu. U 93. minuti označen je kraj utakmice i borbeni 1 bod NK Radnik upisuje među ostale bodove ovog proljetnog dijela s dokazom da ovo do sada nije bilo slučajno.

ČINJENICA: 1 gostujući žuti karton, a samo malih 7 žutih i jedan crveni domaćoj momčadi i to vjerovali ili ne još uvijek nejasnim bilo kome od sudionika ovog proljetnog dana i nogometa osim onima koji su taj dan "krojili pravdu" na terenu.