NK Petrova Gora - NK Radnik

Rezultat - 2:2 (1:1)
11.04.2010

Picture
Susret između NK Petrova Gora i NK Radnik odigran je 11.04.2010 na igralištu u Vojniću s početkom u 16:30. Pred sam početak utakmice došlo je do proloma oblaka te je teren već prethodnih dana bio dovoljno namoćen te je ova kiša djelovala da bi ovo moglo biti sve samo ne nogomet, no eto pokazalo se i sunce, a teren je na kraju izdržao sve i prikazao zanimljiv, dinamičan i s dosta pogodaka okrunjeni nogomet.

Sastav je opet nastupio u nešto drugačijoj postavi te se do pred sam početak utakmice nije znalo da li se može računati na ozlijeđenog Lugar Sašu i zauzetog na poslu Benića. Na sreću njih dvojica su ipak bili u momčadi, te je do izmjena sastava došlo u zadnjoj liniji gdje je na mjestu desnog bočnoga zaigrao Bekan (prethodnih kola Ferenčak, prebačen na desni bok), zbog žutih kartona Stilinović nije imao pravo nastupa te je na njegovoj poziciji opet zaigrao Pekić kao lijevi ofenzivni vezni), u momčadi je opet bio Šarić kao lijevi defenzivni vezni. Utakmica je krenula na lagano natopljenom i mekanom terenu u Vojniću, koji je cijelo poluvreme pokazao da nije bio prepreka pregrštu akcija i prilika s obje strane a najveći intezitet se pokazao sredinom prvog poluvremena kada iz kornera Lugar iznenadnim udarcem po golu pogađa gredu nakon fenomenalne reflex obrane vratara Trbojevića, na drugoj strani momčad NK Petrova Gora u par navrata preuzima inicijativu na sredini terena i svoje napadače upošljava kvalitetnim loptama gdje se po kratkom postupku Vrban i Gačeša naizmjenično rješavaju lopte i igrača korisnim prekidima, a u par  nepokrivenih situacija golman Božić izvrsnim intervencijama čuva mrežu NK Radnika od mogućeg potopa, i to ne samo kišom namočenog terena. Posebno treba istaknuti Malobabića koji svaku utakmicu igra u konstantni kao dobar destruktivac protivničkih napada na desnom defenzivnom veznom. 35 minuta je, krivim ispucavanjem vratara NK Petrova Gora lopta dolazi do Lugara na 35 metara koji plasiranim lobom gađa daljni kut golmana, koji je ovu ispratio samo pogledom i na svoju sreću greda je sačuvala još uvijek pozitivnih za radnik 0:0. Bilo je još par polušansi koje su slabo iskoristili Pekić i Lugar prolaskom po lijevom strani no stoper NK Petrove Gore ih je u ovim duelima uspješno zatvarao. Većim dijelom se igra svodila na lijevoj strani momčadi NK Radnika te je tako ostajalo puno neiskorištenog prostora a i suigrača Bekana na desnoj strani. Prvom prilikom golman izbacuje loptu Bekanu koji iz prve dodaje Lugar, on u sredini pronalazi Vrbana koji ga izbacuje na krilo, Lugar se sletio prema 16-ercu, i prizemnom loptom uposlio Ravbara koji desnom nogom sa 13 metara pogađa desni golmanov kut i tako u 41 minuti dovodi NK Radnik u vodstvo od 0:1 na opće iznenađenje svih prisutnih gledatelja. No nedugo zatim NK Petrova Gora probijava lijevu stranu NK Radnik te savrseno centriranim centaršutom pogađa napadača koji glavom plasira udarac u kut iz smjera centaršuta i u 44.minuti utakmice rezultat je poravnat, 1:1. Prvo poluvreme je uz rezultatsku i terensku poravnatost premoć bila na radnikovoj strani jedino u broju prigovara među suigračima i silnoj nervozi, te brojnim zaleđima napadača Benića (uz 3-4 sudačke pogreške). U drugo poluvreme se ulazi s pozitivnim stavom no nakon nepunih 5 minuta iz jednog slobodnog udarca i nejasnih odbijanja lopti od obrambenih igrača radnika, od stative, od domaćih napadača lopta sretno završava Božiću iza leđa te je rezultat preokrenut i domaćin po prvi puta vodi u ovom susretu sa 2:1. Izmjenama Šarić-Turkalj, Ferenčak-DIzdar momčad NK Radnika opet pojačava tempo i dovodi u par navrata Benića i Ravbara u neiskorištene polušanse. Oko 70 minute nakon dosuđenog jednog od mnogobrojnih zaleđa, neshvatljivu grešku čini vezni igrač NK Petrova Gora koji vraća prekratku loptu da li vrataru ili svojem stoperu, te napadač Benić u nevjerici dolazi do 100 postotne prilike jedan na jedan sa vratarom kojega savršeno zaobilazi, te u kratkom naguravanju sa stoperom plasira loptu jedva osjetim udarcem u mrežu domaće momčadi, rezultat je 2:2. Do kraja utakmice Radnik je došao u još par polušansi gdje na Ravbaru nije dosuđen jedanesterac (i moglo se i nije) te njegov udarac završava tik pored vratnice, Benić koji vraća prekratku loptu Pekiću, zatim udarac Pekić koji prolazi mimo vratiju, a na drugoj strani fenomenalne obrane Božića koji je rezultat 2:2 sačuvao do kraja. Trener Arnold Blauhorn pred sam kraj utakmice čini stratešku izmjenu te uvodi Pavlinca kao osigurača u zadnjoj liniji između Bekana i Gačeše. NK Radnik je uspio sačuvati rezultat unatoč silnim naletima NK Petrove Gore i vratiti se sa gostujućim bodom.