page contents

2.KOLO Kup utakmice NK KORANA - NK RADNIK
12.09.2010

Picture
15.09.2010 s početkom u 17:00 NK Radnik ide u gostovanje NK Korana na susret drugog kola županijskog kupa, u prvom kolu NK Radnik prošao je oslabljenu momčad NK Šišljavić rezultatom 3:2 na svojem terenu dok je Korana na gostovanju kod NK Kupa uspjeli proći tu prepreku sa 0:1.

NK Korana - NK Radnik
Rezultat - 2:1 (1:0)
15.09.2010

Srijeda 15.09.2010, dan odigravanja drugog kola kupa utakmica za karlovačku županiju, vrijeme vedro i sunčano, teren dobar, protivnici po mjeri i odaziv od 14 igrača za sastav NK Radnik. Pozitivna atmosfera unatoč lošeoj zadnjoj prvenstvenoj utakmici. Utakmica je započela u 17:00 vođena sudačkom trojkom no bez delegata na utakmici.

Za početni sastav trener Arnold Blauhorn je odabrao: na vratima Pratnemer, desni bočni Grčić, lijevi Pavlinac, zadnji stup obrane Gaćeša i Schmitz, zadnji vezni Šarić, ispred njega desno Lugar, lijevo Stilinović, desno krilo Smolčić, lijevo  Zulumović te centarfor Benić. na klupi su još bili Lajtifaj, Đorđevski i Zvone. Utakmica je počela izvađanjem lopte sa centra za domaćina ovog susreta, iako nekako u prednosti domaćeg terena nije se vidjela ta agresivnosti i dominacija te je u ovom slučaju NK Radnik došao u prve ozbljnije i konkretne prilike, te nakon već 10 minuta igre Lugar lijepim prodorom kroz obranu domaćina dolazi ispred vratara no njegov udarac završava direktno u nogama dotičnog koji ju snažno odbija van igre, ubrzo je uslijedila i prilika Benića koji je u zadnji tren bio spriječen u idealnom udarcu od strane Krmpotića te njegov udarac gubi na snazi od bloka i vratar hvata loptu, s druge strane domaćini pokušavaju preko bokova i i ubačajima lopte zaprijetiti, no obrana NK Radnik ovaj put sprenije reagira te čisti te lopte, ubrzo su uslijedili malo čvršći startevi i sudac ne tolerira takvu igru te si NK Radnik sam stvara neugodne situacije iz skraćenih kornera, no i u ovom situacijama još uvijek nije ništa iznenadilo obranu NK Radnik, a ono opasnije sprečava Pratnemer, te u jednoj situaciji slobodnog udarca vadi loptu ispod prečke i rezultat ostaje i dalje nepromijenjen. Stvaraju se opasne situacije, jedna lijepa od njih je gdje Smolčić uspijeva izboriti loptu utrčati u 16-erac i pod evidentnim prekršajem gura loptu Lugaru koji iz okreta puca no i ovaj put vratar je na mjestu.I zatim uslijedi poznata boljka NK Radnik, u jednoj od dvojbenih situacija sudačke odluke, podižu se tenzije i koncentracija pada, prvo neobjašnjivo iz skraćenog kornera na krajnje lijevoj strani ostaje RIbić koji iznenađen dolaskom lopte pred njega i činjenice da je na  5 metara ostao sam ispred vratara ga zbunjuje i reagira loše, no dobro za gostujuću momčad, te se ponavlja situacija  gdje s lijeve strane biva upućena lopta prema dvojici igrača iza zadnje linije, zaostaje Pavlinac i pravovremene istrčavanje ostalih obrambenih igrača ne stvara željeno zaleđe i napadač NK Korana poentira za vodstvo od 1:0 (oko 30 minute). Utakmica se nastavlja dalje, u idealnoj prilici se opet našao Lugar no opet zanimljiva odluka pomoćnog suca koji označava zaleđe ovu priliku vraća u nepovrat. NK Radnik je pritisnuo momčad NK Korane iako je evidentno da vezni red NK Radnik po treći put u ovoj sezoni ne igra traženo i disciplinirano. Prvo poluvreme pozitivnosti čine jedino korneri koje ubacuju Stilinović i Benić, te nastaju prilike koje opet gosti ne koriste, Schmitz sa 7 metara ne uspijeva sam poentirati točnu loptu glavom, Lugar u dva skoka biva blokiran, a domaćini iz polukontri i kontri ipak sada već polako stvaraju male probleme obrani NK Radnik zbog prorijeđenog veznog reda. Na poluvreme se odlazi sa zaostatkom jednog gola. Nakon 10 minuta renerovih savjeta ulazi se u drugo poluvreme, ubrzo biva zamijenjen Smolčić koji zbog prehlade nije više mogao i na njegove mjesto se prestrojio Pavlinac na na lijevi bok dolazi novi igrač u redovima NK Radnik Zvone. Ubrzo je uslijedio novi korner ovaj i u ovoj sitaciji Stilinović iznenadnim udarcem na prvu stativu vara obranu domaćina i sretno i spretno ta lopta biva ugurana od domaćeg branića u gol, te tako rezultat nakon 60 minuta dolazi u egal, 1:1. Utakmica je sada dobila i maha, i NK Radnik pokazuje mrvicu više od domaćina čvršćom igrom i nada se pozitivnom rezultatu koji bi ih doveo barem do jedanesteraca i odlučivanju na taj način o prolasku u četvrtfinale kupa. Benić puno radi u napadu te priključivanjem u veznom redu na sugestiju trenera dolazi u par situacija da ugrozi vrata no zadnji pass ili prema njemu, ili pravovremeni start domaćih igrača ga sprečava u krucijalnom trenutku da napravi tu prevagu, ujedno trzavica pomoćnog suca i zviždljka glavnog odlučuju o ishodu ove utakmice pogrešno dosuđivanje zaleđa ili nepoštivanje prednosti. Umjesto Pavlinaca šansu dobiva i Đorđevski koji je svojim angažmanom pomogao vezno redu momčadi NK Radnik. i uklopio se u borbenost momčadi koja je tražila pozitivan ishod. Pred sam kraj utakmice u 90 + minuti, na 27 metara od vlastitih vrata klizećim startom Lugar čini prekršaj, u zidu se nalazi 4 igrača, na sučev znak lopta biva plasiranim udarcem upućena preko živog zida, dira Lugara u glavu, te ujedno i nepažlljivom intervencijom vratara ta lopta prolazi ispod nejgohiv ruku i završava u golu. Rezultat je 2:1 za domaćine. Ostalo je još vremena da se lopta izvede s centra, domaćini čine brzi prekršaj, Gaćeša na 45 metara izvađa dotični, cijela momčad NK Radnik je u domaćem 16-ercu, no na ubačaj najpozitivnije reagiraju domaći igrači i uspješno izbacuju loptu i sudac označava kraj susreta.

Pobjeda od 2:1 na domaćem terenu NK Korana odvodi u četvrt-završnicu kupa karlovačke županije, a NK Radnik se sprema za odlazak na gostovanje u sljedećem kolu prvenstva u Plaški protiv NK Plaški..