NK Eugen Kvaternik - NK Radnik
Rezultat - 4:2 (4:2)
27.03.2010

Picture
Utakmica između NK Eugen Kvaternika i NK Radnika počela je sudačkim zviždukom u 15:30 na igralištu u općini Rakovica. Teren je poznat po svojoj specifičnoj širini i dužini i slovi među najmanjim terenima u ligi, čak i za pojmove 2.žnl daleko je ispod minimalnih uvjeta koji bi trebali biti ostvareni da se pruži zanimljiva utakmica u okvirima regularnosti te prikaže kvaliteta i sposobnosti obje momčadi. Nažalost taj faktor je najviše pripomogao domaćim igračima koji su iskoristili sve njegove vrline, a za protivnika mane. Utakmica je bila daleko od pojma "gledamo nogomet" no njenu zanimljivost je učinila golijada iznimnih sretno spretnih pogodaka u prvom poluvremenu.

Tako je momčad NK Eugen Kvaternika zbog nesmotrenog starta igrača NK radnika prva došla u vodstvo izvađanjem slobodnog udarca sa desne strane, te preranim istrčavanjem golmana, NK Radnik dovela u poziciju da hvata rezultat na jako neugodnom gostovanju. Ubrzo je uslijedila još jedna šok terapija negativnog karaktera kada je igrač kvaternika sasvim neočekivano u pokušaju centaršuta pogodio iz skroz krajnje lijeve pozicije u blizini gol linije krajnji desni kut vratara NK Radnika. Rezultat je nakon nepunih 20 minuta bio 2:0, u nastavku slijede par akcija igrača radnika te jedna od njih dovodi Ravbar Sandija u poziciju za gol koju on i iskorištava te smanjuje na 2:1 lijepim plasiranim udarcem sa 11 metara u suprotan golmanov kut.Treba izdvojiti i centaršun Ivana Stilinovića iz slobodnog udarca sa desne strane na koji nisu najbolje reagirali DIno Vuković i Benić, te se tako rezultat ne mijenja iz te prilike. No kako to biva u redovima NK Radnika opet je fortuna zaobišla igrače i nesmotrenim prekršajem Srđana Malobabića unutar kaznenog prostora sudac G.Kukić pokazuje na kazneni udarac sa 11 metara, Golman Božić predivnom paradom brani jedanasterac no pomoći sudac Tonković signalizira svima nejasnu odluku te konzultira glavnog sudca za ponavljanjem kaznenog udarca pod navodom da je golman iskoračio sa gol linije. Nakon ponovljenog kaznenog udarca momčad NK Eugen Kvaternika dolazi u vodstvo od 3:1. Zaredale su greške u obrani NK Radnika te tako na netočan pass Ferenac - Šarić igrač kvaternika uzima loptu i dovodi NK Eugen Kvaternik na visokih 3 gola prednosti, rezultat je 4:1. U daljenjem tijeku utakmice igrači radnika pokušavaju na neravnom i neošišanom travnjaku pass igrom i kombinatorikom učiniti nemogući pothvat, sustići veliku prednost NK Eugen Kvaternika, u jednoj od akcija Benić dobiva loptu ne lijevom krilu, i u pratnji svojega stopera savršeno dobro dijagnalnom loptom upošljava Lugara koji je iz drugog plana pratio akciju te se našao oči u oči s vratarom, vratar je smanjio kut udarca te Lugar jakim udarcem pogađa vratara, lopta se odbija natrag do Lugara i završava spretno i sretno u mreži domaće momčadi. Rezultat je 4:2. U drugo poluvreme se ušlo potpomognuto savjetima trenera i izmjenama, no nažalost dan nije bio takav da igrači NK Radnika učine ovaj ogromni pothvat. U drugom poluvremenu još treba izdvojti da je pogođena greda vrata NK Radnika iz slobodnog udarca, te situaciju gdje je Benić na par odigranih pass-eva došao u gol šansu te odabirom loba pogodio isto tek samo gredu. Ostalo prikazano su bile tek jalove ideje i pokušaji i jedne i druge momčadi za nečim što je daleko od igre nogometa.