page contents

1.KOLO Kup utakmice NK RADNIK - NK ŠIŠLJAVIĆ
20.08.2010

Picture
21.08.2010 s početkom u 17:30 NK Radnik ulazi u novu sezonu županijskog natjecanja i prvi ogled već slijedi navedenog datuma protiv NK Šišljavić na stadionu NK Radnik Gaza. Dođite i podržite momčad.

NK Radnik - NK Šišljavić
Rezultat - 3:2 (2:1)
21.08.2010

Vrijeme sparno, teren relativno ravan no tvrd i nova lopta, domaća momčad zbog izostanaka većeg broja igrača izlazi na teren u sljedećem sastavu: Božić na golu, desni bočni Ferenčak, lijevi Dizdar, dva stupa obrana u startu Zulumović i Ljatifaj, defenzivni vezni Malobabić i Pratnemer, prednji vezni Lugar i Stilinović te u vrhu napada Ravbar i Benić. Unatoč situaciji u kojoj je bila domaća momčad i činjenicom da je u sastavu bilo tri golmana na neprirodnim pozicijama, te izostanak važnih igrača Gačeše, Schmitza, Turkalja, Smoličića, Pavlinca i Đorđevskog, uz neregistirane nove igrače u ovoj utakmici je fortuna pomilovala NK Radnik s početnom činjenicom da su igraći NK Šišlljavić došli sa svega 9 igrača te srčano izašli na teren. Od samog početka je bilo viđeno da NK Radnik želi pobjedu i nepunih 10 minuta igre svoj prvijenac općenito u igračkoj golmanskoj karijeri postiže inaće vratar NK Radnik sa 35 metara Pratnemer i predivnim udarcem lobuje vrata NK Šišljavić. Nakon prošle sezone gdje je zasluženo dobio ZELENI ČEKIĆ kao pohvalu navijača za uloženi trud i odnos prema klubu u tom duhu je nastavio u novoj sezoni i kao igrač napravo podvig i donio rezultatsku prevagu u ovom susretu. Idealna situacija bi bila da su glave ostale hladne no činjenica da se igra neravnopravno možda je previše uzela maha u glavama igrača NK Radnik te nakon novih 5 minuta igre slijedi šok, na duboku ispucanu loptu obrana slabo reagira, i hitrošću jednog napadaća NK Šišljavić poravnava rezultat na 1:1. NK Radnik stvara puno prilika, iz kornera koji izvodi Lugar lopta iznenađuje Ravbara i ne uspijeva završiti udarcem, prodor Benića ne završava golom, udarac Dizdara također obranjen, mnogi udarci samo završavaju ili u rukama vratara ili mimo vratiju. Ideju trenera Blauhorna da se igra razvuće po bokovima i da se osjeti manjak igraća suprotne momčadi, te da lopta kruži nikako ne uspijeva biti sprovedena u dijelo, iako postoji želja. U tim pokušajima NK Šišljavić iz nikakvih situacija i izbijanjem lopti dolazi do dvije jako pozitivne prilike da još više iznenadi NK Radnik, no na sreću to im ne uspijeva, i srećom u jednom od malobrojnih hvalevrijednih točaka NK Radnik uspijeva povezati višestruku pass igru i lopta dolazi do kapetana Ravbara koji jakim i preciznim udarcem sa 16 metara upućuje loptu u vratarev kut i dovodi NK Radnik u vodstvo od 2:1. Prividno vodstvo i prividna sigurnost drži NK Radnik u igri do poluvremena, u svlačionici se dobivaju nova uputstva koja treba sprovesti u dijelo, i drugo poluvreme obiluje silnim prilikama i udarcima po golu, brojnim kornerima, ali lopta jednostavno ne pronalazi put u mrežu i opet jedna neopreznost, dubinska ispucana lopta NK Šišjavića direktno prema vratima NK Radnik preskaće cijelu zadnju liniju, iza koje utrčava napadać NK Šišljavić i jedina opcija tada zadnjeg čovjeka Ljatifaja je prekršaj, no nažalost prekršaj se dogodi baš na točci za koju je sudac smatrao da je kazneni udarac i isti presudio. Božić ne uspijeva obraniti i rezultat je ponovo izjednačen 2:2. Vidno umorne obje momčadi od sparine, nemogućnosti kontroliranje nove lopte, mnogobrojne prilike unose laganu nervozu, no pokušava se te tako u prilike dolaze Stilinović, Ravbar, Benić, Ferenčak, Lugar, Zulumović...i mnogi drugi no lopta jednostavno biva obranjena od strane vratara ili okvira gola, ili udarac jednostavno bude upućen nikome. Čast i obraz ove utakmice sretno spretnim udarcem u zadnjoj minuti je spasio Zulumović prekrasnim udarcem s desne strane nakon dodane lopte iz kornera, kojom prebacuje vratara i pogađa samih 90. Rezultat je u korist NK Radnik i prema sućevom satu igra se zadnja minuta susreta, koji nedugo zatim i biva označen.

NK Radnik je prošao prvu prepreku kupa, no daleko je od igre koju treba imati ako ovu sezonu misli napraviti pomak i na tablici ali i u pokazivanju da je to klub vrijedan respekta svake momčadi.